Zadzwoń: 71 727 60 15 napisz: sklep@muke.pl
Background Image

Gerson i jego metoda na raka poprzez spożywanie świeżych soków

Terapię przeciwdziałającą nowotworom i innym chorobom cywilizacyjnym już siedemdziesiąt lat temu odkrył niemiecki lekarz Max Gerson. Swoim pacjentom zalecał gwałtowne odżywienie organizmu produktami ekologicznymi oraz usuwaniem toksyn za pomocą… lewatywy.

Niespełna 35 lat badań klinicznych zaowocowało Terapią Gersona nazwaną tak na cześć głównego twórcy i badacza. Naukowiec odkrył, że rak jako uszkodzenie tkanek organizmu powstaje na skutek zaburzeń równowagi sodowo-potasowej w komórkach. Wynikające z tego postępujące zatrucie organizmu oraz permanentny niedobór składników odżywczych powoduje chorobę całego ciała, a nie poszczególnych organów.  Dlatego założeniem kuracji jest usuwanie przyczyn, a nie skutków chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca, problemy sercowe, reumatyczne, nadciśnienie i nowotwory. To naturalne narzędzie odbudowuje cały organizm, pomaga w powrocie do zdrowia oraz pozwala uniknąć schorzeń w przyszłości.

Główne założenia

Dietę powinni stosować wszyscy Ci, którzy chcą poprawić swój ogólny stan zdrowia i mogą być narażeni na choroby cywilizacyjne. Jest alternatywną metodą leczenia, która przeczy klasycznej medycynie skupiającej się na objawach, a nie powodach zachorowań. Ma za zadanie odbudować potęgę systemu obronnego organizmu i moc samouzdrawiania. Czas jej trwania to 6 tygodni.

Podstawą kuracji Gersona jest spożywanie świeżo wyciskanych soków z ekologicznych produktów. To one posiadają niezmierną obfitość składników odżywczych oraz zapewniają organizmowi dużą dawkę enzymów, witamin, minerałów i składników odżywczych. Gerson twierdził, że to właśnie one rozbijają chore tkanki, w tym guzy nowotworowe. Koktajle powinno się spożywać 13 razy dziennie od razu po wyciśnięciu i to małymi łykami. Do ich przyrządzania nie należy używać sokowirówek, które sprzyjają utlenianiu się substancji odżywczych, a wyciskarek lub sokowników. Najzdrowsze są napoje z marchwi, jabłek, pomarańczy i zielonych liści. Soki z cytrusów powinno się pić tylko raz dziennie.

Główne posiłki w diecie warto by były wegetariańskie. Należy przeplatać je owocowymi przekąskami – jabłkami, gruszkami, pomarańczami czy winogronami.

Eliminacja szkodników

Aby cieszyć się pełnią zdrowia z menu należy wykreślić lub ograniczyć do minimum produkty przetworzone, rafinowane i konserwowe. Wśród nich znajdują się same smakołyki: kawa i herbata, czekolada i kakao, słodycze, lody, ciasta, alkohol. Szkodliwy jest również biały cukier i mąka, sól kuchenna, żółty ser, masło, musztarda i tłuszcze pochodzenia zwierzęcego (zawierają antybiotyki i hormony), a także owoce morza. Dodatkowo warto wyeliminować kokosy i orzechy, grzyby, ananasy, jagody, awokado czy ogórki.

Spożywać to co najlepsze

Na talerzu osoby stosującej dietę Gersona powinny królować głównie owoce i warzywa. Zaleca się spożywanie pietruszki, marchewki, ziemniaków, kalafiora, rzodkiewki, pomidorów, fasolki szparagowej, szczawiu. szparagów, karczochów, cebuli, czosnku, rukoli, czerwonej kapusty, gotowanego szpinaku. Warto także jeść suszone owoce oraz świeże jabłka, morele, brzoskwinie, gruszki, winogrona, śliwki, melony i mango. Dania można dosładzać miodem i brązowym cukrem oraz przyprawiać np. kolendrą czy tartym chrzanem.

Regularne oczyszczanie

Jednak odpowiedni jadłospis nie zapewni sukcesu kuracji. Jej najważniejszym elementem jest wykonywanie 3-5 lewatyw dziennie. To pomoże wypłukać z organizmu nagromadzone wraz z żółcią trucizny. Lewatywy  z zaparzonej kawy są niezbędne przy zmianie diety, ponieważ organizm może nie nadążyć z wydalaniem szkodliwych toksyn czy rozpadającego się guza, a to grozi samozatruciem lub śpiączką wątrobową.

 

Dieta wielu z nas pozbawiona jest podstawowych wartości odżywczych, za to dostarcza syntetyków zatruwających organizm. Oczyszczenie organizmu z toksyn jest kluczowym elementem powrotu do zdrowia i powinno iść w parze z uzupełnieniem niedoboru składników odżywczych w organizmie. Tą drogą przywrócimy organizmowi naturalny rytm oraz zdolność samoleczenia.

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj darmowy eBook

"36 unikatowych receptur do przygotowania w wyciskarce Muke Mu2G" dowiedz się więcej

FreshMail.pl