Zadzwoń: 71 727 60 15 napisz: sklep@muke.pl
Background Image

Domowe sposoby na ciążowe dolegliwości

W czasie trwania ciąży kobietom doskiwera szereg dolegliwości, które negatywnie wpływają na ich samopoczucie. W takich sytuacjach często sięgają po leki i suplementy nie zdając sobie sprawy z ryzyka, jakie się z tym wiąże. Każdy środek farmaceutyczny należy przyjmować po konsultacji ze specjalistą lub podjąć się naturalnych sposobów leczenia uciążliwych dolegliwości.

Tymczasem lekarstwa można poszukać w lodówce!

  • Zaburzenia układu pokarmowego to jedne z najczęstszych symptomów ciąży. Aby zapobiec wymiotom, zamiast wywaru/herbatki z imbiru warto wypić szklankę świeżo wyciśniętego soku z grejpfryuta lub jabłka z dodatkiem tego produktu. Pamietajmy, że działanie przeciwwymiotne posiada tylko świeży imbir. Poddany obróbce termicznej np. zaparzaniu, traci swoje właściwości.
  • Na zaparcia warto wprowadzić do diety więcej błonnika pokarmowego, który występuje w większości warzyw i owoców. Aby działał najskuteczniej powinno się spożywać je w formie surowej; gotowane, pieczone, grillowane są uboższe o cenne składniki. Polecamy zatem surówki, sałatki owocowe, świeżo wyciskane soki warzywne, owocowe i mieszane.
  • Kolejnym zmartwieniem przyszłych mam są obrzęki. Pomoże na to purre lub koktajl z pietruszki oraz smoothie z arbuza. Szczególnie koktajl z arbuza skuteczniej nawadnia organizm niż woda.
  • Dodatek pomidorów czy bananów bogatych w potas korzystnie wpłynie na dolegliwość jaką są skurcze nóg, natomiast brokuły, buraki, szpinak pomogą w zapobieganiu niedokrwistości.
  • Kobiety ciężarne o wiele częściej cierpią na zapalenie/zakażenie układu moczowego. To znak, że mają niedobór witaminy C, która hamują rozmnażanie się bakterii. Znajdziemy ją w czarnej porzeczce, natce pietruszki, czerwonej papryce, żurawinie, owocach cytrusowych i w wielu innych owocach i warzywach. Przy zapaleniu ważne jest spożywanie płynów w dużej ilości, dlatego dodajmy te pordukty do napojów i koktajli.

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj darmowy eBook

"36 unikatowych receptur do przygotowania w wyciskarce Muke Mu2G" dowiedz się więcej

FreshMail.pl